חדשות ועדכונים

הסכם עבודה חדש

לקהל‭ ‬לקוחותינו‭ ‬וכלל‭ ‬תושבי‭ ‬אשקלון‭,‬ אנו‭ ‬שמחים‭ ‬לבשר‭ ‬לכם‭ ‬על‭ ‬מעברינו‭ ‬למשכנינו‭ ‬החדש‭ ‬ברחוב‭ ‬בן‭-‬גוריון 9.

קצבת סיעוד

קצבת סיעוד

תושבי ישראל שהגיעו לגיל פרישה נזקקים לעזרת אדם אחר בביצוע פעולות היום יום זכאים לקצבת סיעוד המשולמת על ידי המוסד לביטוח לאומי. האדם שתובע קצבה נבדק על ידי נציג של המוסד לביטוח לאומי והוא בודק את הצורך בעזרה ב- 6 פעולות עיקריות: התניידות, מעברים משכיבה לישיבה ולקימה, אכילה, רחצה, התלבשות וטיפול בהפרשות, במידה והאדם אינו נזקק לעזרה בפעולות אלה, אך הוא זקוק להשגחה של אדם אחר כדי למנוע סכנה לעצמו או לאחרים זכאי גם הוא לקצבת סיעוד.

יודגש כי הזכאות לקצבה זו תלויה במבחן הכנסות, ויחיד שהכנסתו עולה על 13,890 ₪ אינו זכאי לקצבה כלל, וכך גם זוג שהכנסתו החודשית עולה על 20,835 ₪.

על החלטת פקיד תביעות בנוגע למידת התלות ניתן להגיש ערר לוועדה לעררים, ועל החלטה של ועדה זו ניתן להגיש ערעור לבית הדין האזורי לעבודה.

שיעור הגמלה המקסימלי עומד על 22 שעות עזרה שבועיות, שאותן ניתן לקבל בתשלום של קצבה חודשית או בשירותי סיעוד המסופקים על ידי החברות השונות. יצויין כי קיימת אפשרות להמיר חלק משעות העזרה בביקור במרכזי יום לקשישים הפזורים ברחבי הארץ.

משרדנו מלווה את הטיפול בעניין זה החל מרגע הגשת הטפסים למוסד לביטוח לאומי, וכן דואג להגשת השגות על ההחלטות השונות וליווי המטופל לאורך ההליך כולו.