פטור ממס הכנסה

פטור ממס הכנסה

חוקי המיסים בישראל קובעים כי נכים בעלי דרגת נכות גבוהה במיוחד זכאים לפטור מתשלום מס הכנסה. פטור זה מתקבל רק במידה והועדות קובעות כי קיימת נכות העולה על 90%.  עקב דרך חישוב הנכויות קיים קושי משמעותי במעבר הרף האמור ויש לבחון בצורה מדוקדקת את תיקו הרפואי של הנכה כדי שניתן יהיה לגלות מלוא פגיעותיו ולזכותו בפטור המבוקש.

הנכה זכאי לפטור מתשלום מס הכנסה המוגבל להכנסה שנתית העומדת על כ- 600,000 ₪ ובנוסף הוא פטור מתשלום מס בגין הכנסות משכירות דירות. יצוין כי קיימים מקרים שבהם הנכה אף זכאי לפטור רטרואקטיבי, ובעקבות הנכות הוא מקבל החזר של מלוא מס הכנסה ששילם במשך שנים ארוכות.

צוות המשרד המטפל בנכה המבקש פטור ממס הכנסה בוחן באופן מדוקדק את תיקו הרפואי של הנכה כדי לגלות את כל פגימותיו הרפואיות, לאחר מכן מופנה הנכה למומחה רפואי על מנת לחזק את הטענה לנכות. רק לאחר בחינה מדוקדקת זו עורכים את הטפסים שנשלחים למשרדי מס הכנסה, ולמוסד לביטוח לאומי. בשלב הבא מוזמן הנכה למספר ועדות כאשר מבוצעת במשרד הכנה לקראת הועדה והנכה מלווה לוועדה על-ידי נציג המשרד.

במקרים רבים יש צורך בהגשת ערר על החלטת הועדה הרפואית ואז מלווה הנכה להליך בדיקות חוזר בוועדה רפואית לעררים. בבקשה לפטור ממס הכנסה קיימים מקרים רבים בהם עולה הצורך לפנות לבית הדין האזורי לעבודה הן כדי לתקוף את שיעור הנכות שנקבע והן כדי לשנות את תאריך תחילת הנכות כדי שהנכה  יזכה לתשלום רטרואקטיבי.

כך לדוגמא, לאחרונה הצליח המשרד לזכות נכה בפטור ממס הכנסה לכל חייו והנכה קיבל החזר רטרואקטיבי של תשלום שעלה על 2,000,000 ₪.

עורך דין פטור ממס הכנסה

תשלום מס הכנסה מהווה חובה אזרחית בסיסית במדינת ישראל, אך במקרים מסוימים, אזרחים עשויים להיות זכאים לפטור מתשלום זה, בהתאם לנסיבות אישיות וייחודיות. רשויות המס נוהגות לבחון בקפידה כל בקשה לפטור, ולעיתים דורשות הצגת מסמכים ואסמכתאות המעידים על הזכאות. כאשר אזרח מתקשה להתמודד עם ההליכים הבירוקרטיים הכרוכים בהגשת הבקשה, או חושש כי פנייתו לא תטופל כראוי, הוא עשוי לפנות אל עורך דין פטור ממס הכנסה. בזכות הידע והניסיון שצבר, עורך הדין מסוגל לנווט את התהליך ביעילות ובמקצועיות, ואף עשוי להצליח להשיג עבור הלקוח החזר רטרואקטיבי, במידה והוא עומד בקריטריונים הנדרשים.

מתי הזמן הנכון לפנות אל עורך דין פטור ממס הכנסה?

שאלת העיתוי הנכון לפנייה אל עורך דין פטור ממס הכנסה תלויה בנסיבות האישיות של כל פונה. יש הבוחרים לנסות ולהגיש את הבקשה באופן עצמאי, בעוד אחרים מעדיפים להפקיד את ההליך בידיו האמונות של עורך הדין מתחילתו. במקרים רבים, עורך הדין שסייע בהשגת הפטור ימשיך ללוות את הלקוח עד לעדכון הסופי של המעמד החדש במערכות הרשמיות של המדינה. חשוב להדגיש כי הזכאות לפטור אינה מובנת מאליה, ולכן פנייה לעורך דין מומחה מעידה על כך שהפונה סבור כי הוא אכן ראוי לקבל את ההקלה המיסוית, ומבקש להבטיח כי הליך הגשת הבקשה יתנהל כסדרו ובאופן המיטבי.

החשיבות של ליווי מקצועי צמוד על ידי עורך דין פטור ממס הכנסה

עבור אזרחים רבים, הרעיון של התנהלות עצמאית מול רשות המיסים מעורר חשש ואי-נוחות. המערכת הבירוקרטית נתפסת כמסורבלת ולא-ידידותית, כאשר לא פעם פרטים טכניים זניחים לכאורה עלולים להוביל לדחיית בקשות מוצדקות. לפיכך, העזרות בשירותיו של עורך דין המתמחה בתחום מספקת ללקוחות מעטפת מקצועית ואמינה של ייצוג מול הרשויות. בזכות המוניטין והידע הנרחב שלו, עורך הדין זוכה ליחס שונה מצד פקידי מס הכנסה, והבקשות המוגשות על ידו מקבלות תשומת לב מיוחדת והערכה להיותן מבוססות ומנומקות היטב. משרד עורכי הדין ורון יורם ושות' מתמחה בסיוע ללקוחות הזכאים לפטור ממס הכנסה, תוך קידום מהיר ויעיל של הליכי הבקשה אל מול הרשויות הרלוונטיות. צוות המשרד ישמח להעניק לכל פונה מענה מקצועי וייעוץ פרטני, שיאפשרו לו לממש את זכויותיו באופן המיטבי.