עורך דין אובדן כושר עבודה

אובדן כושר עבודה

אחת מהפוליסות הנפוצות בישראל היא ביטוח מפני אובדן כושר עבודה. אדם שאינו מסוגל לעבוד עקב מצבו הרפואי זכאי לקבל פיצוי חודשי בהתאם לתנאי הפוליסה. חלק מהפוליסות מכסות כל אובדן של כושר עבודה וחלק מהפוליסות מכסות אובדן כושר עבודה עקב תאונה בלבד או עקב מחלה בלבד. קיימים סוגים רבים של פוליסות אובדן כושר עבודה ובכל סוג פוליסה התנאים מעט שונים. בכל פוליסה קיימת תקופת המתנה שבה המבוטח איננו זכאי לפיצוי במידה ותקופת אי הכושר אינה עולה על תקופת ההמתנה.

רוב הפוליסות קובעות כי אדם יהיה זכאי לתגמול החודשי במידה והוא איבד מיכולתו לעבוד בעיסוקו או בעיסוק סביר אחר המתאים לרקע התעסוקתי שלו ולהשכלתו.

בפוליסות המשופרות קיים רכיב של אובדן כושר עבודה מקצועי ולפיו במידה ואדם איבד את יכולתו לעסוק בעיסוק המופיע בפוליסה הוא זכאי לתגמולים גם במידה והוא יכול לעסוק בעיסוק סביר אחר, לרוב אובדן כושר העבודה המקצועית מוגבל לתקופה של מספר חודשים עד לשנתיים. פוליסות מסויימות אף קובעות פיצוי חלקי במידה ואדם איבד למעלה מ- 25% מיכולתו לעבוד.

לצערנו פסיקת בתי המשפט פירשה בהרחבה את התנאי של חוסר יכולת לעסוק בעיסוק סביר אחר ומשכך במקרים רבים דוחות חברות הביטוח את תביעות אובדן כושר העבודה בטענה כי המבוטח יכול למצוא עבודה המתאימה למצבו הרפואי.

משרדנו טיפל ומטפל בתיקים רבים של מבוטחים שסבלו ממצב רפואי שלא אפשר להם לעבוד וזיכה את המבוטחים בפיצויים של אלפי שקלים עבור תוקפת אי הכושר שנגרמה להם, במקרים מסויימים קיבלו לקוחותינו תגמולים שעמדו על מאות אלפי שקלים עקב חוסר יכולתם לעבוד.

עורך דין אובדן כושר עבודה

אובדן כושר עבודה הוא מצב מורכב ומאתגר, שבו אדם מוצא את עצמו מנוע מלהמשיך ולעבוד כתוצאה מבעיה בריאותית, בין אם פיזית, נפשית או רגשית. מצב זה עשוי להיות זמני או קבוע, כאשר ההכרה בו תלויה באישורו של רופא תעסוקתי ולא של הרופא המטפל הרגיל. ההשלכות של אובדן כושר עבודה חורגות מעבר לפן הכלכלי ונוגעות גם להיבטים סוציאליים. לכן, בנסיבות אלה, חיוני לפנות אל עורך דין אובדן כושר עבודה המתמחה בתחום, על מנת להבטיח מיצוי מלא של הזכויות מול חברות הביטוח והמוסד לביטוח לאומי. הרציונל העומד מאחורי פיצוי כספי במקרים של אובדן כושר עבודה הוא לאפשר לאדם הנפגע להמשיך ולקיים שגרת חיים סבירה חרף מגבלותיו.

מה התפקיד של עורך דין אובדן כושר עבודה?

תפקידו של עורך דין אובדן כושר עבודה הוא לספק ללקוחותיו ליווי וייצוג מקצועיים מול חברות הביטוח והרשויות הרלוונטיות. עבור רבים, ההתמודדות עם המורכבות הבירוקרטית של תהליכים אלה עלולה להיות מתישה ומלחיצה. עורך הדין המנוסה מכיר לעומק את נבכי המערכת ויכול לסייע ללקוחותיו בהכנת המסמכים הדרושים, בהגשת תביעות ואף בייצוג בפני ועדות רפואיות. חשיבות רבה נודעת לתיעוד הרפואי המקיף שיוצג בפני עורך הדין, שכן הוא מהווה את הבסיס לקביעת הזכאות לקצבאות ופיצויים. לאור המידע שייאסף, עורך הדין יתווה אסטרטגיה מותאמת אישית וינחה את הלקוח לגבי השלבים הבאים בתהליך.

החשיבות של התנהלות נכונה בעניין זה- פנו אל עורך דין אובדן כושר עבודה מומלץ

ההכרה באובדן כושר עבודה טומנת בחובה השלכות משמעותיות על מעמדו של הפרט מול רשויות המדינה. המוסד לביטוח לאומי נדרש לעדכן את רישומיו ולהתאים את הקצבאות המגיעות לאדם שאינו מסוגל עוד לפרנס את עצמו. בנוסף, במקרים רבים תיתכן אף זכאות לתגמולים מכוח פוליסות ביטוח פרטיות. לכן, ההתנהלות המשפטית הנכונה בהליכים אלה היא קריטית להגנה על זכויותיו של הנפגע ולהשגת הפיצוי המרבי המגיע לו. משרד עורכי הדין ורון יורם ושות' מציע סיוע משפטי מקיף ומנוסה בתחום אובדן כושר עבודה, הכולל ייעוץ מותאם אישית וליווי צמוד לכל אורך התהליך, במטרה לאפשר ללקוחות להתמקד בשיקום ובהחלמה.

אתם זקוקים לסיוע משפטי בנושא של אובדן כושר עבודה? פנו למשרד עו"ד ורון יורם ושות', שם ילוו אתכם וייתנו לכם ייעוץ מקצועי מותאם אישית.