תביעות נגד משרד הביטחון

חיילים שנפגעו במהלך שירותם הצבאי או במהלך שירות מילואים זכאים לקבלת תגמולים ממשרד הביטחון, בהתאם לשיעור הנכות שתקבע להם. יודגש כי על הנכה להוכיח כי הנכות נגרמה במהלך השירות הצבאי ועקב השירות הצבאי ואין די בלהראות כי החייל נכנס בריא למערכת הצבאית ויצא כשהוא סובל מליקוי מסויים.

תהליך קבלת התגמולים כרוך בהגשת טפסים, ולאחר שקצין הגמולים מכיר בפגיעה כקשורה לשירות יש לעמוד בפני ועדות רפואיות הקובעות את נכותו של הנפגע. יצוין כי חייל שנפגע במהלך חופשה מהצבא לא יוכר כנכה אלא רק במידה ונכותו עולה על 20%.

אדם שזכה כי פגיעתו תוכר כפגיעה הקשורה לשירות הצבאי זכאי להטבות רבות בכל תחומי החיים, אך קבלת תגמולים כרוכה בכך כי תקבע לנכה דרגת נכות מינימלית של 10%, במקרים אלה זכאי הנכה למענק חד פעמי המשתנה בהתאם לגבוה הנכות. במידה ונכותו עומדת כל 20% ויותר, אזי הנכה זכאי לקצבה חודשית במהלך כל חייו. מעבר לקצבה החודשית זכאי הנכה לתשלום נוסף עבור עזרה וכן לסיוע בפעולות רבות במהלך חייו כגון סיוע בשכר לימוד, מענק חתונה וכד'. בדרגות נכות גבוהות זכאי לעיתים הנכה גם לסיוע ברכישת רכב ובקבלת תגמולים עבור ניידות.

משרדנו מטפל במקרים רבים של נכים שנפגעו במהלך שירותם הצבאי, והשיג למיוצגים תגמולים משמעותיים המגיעים לשווי של מאות אלפי שקלים לכל מיוצג.

עורך דין תביעות משרד הביטחון

משרתים ומשוחררים מצה"ל נתקלים לא אחת, בשלבים שונים של חייהם, בסוגיות מורכבות הנובעות מתקופת שירותם הצבאי. במצבים אלו, רבים מוצאים את עצמם פונים לעורך דין המתמחה בתביעות מול משרד הביטחון, בניסיון להתמודד עם האתגרים הניצבים בפניהם. יש לזכור כי בעת השירות הצבאי, חלה על החיילים מערכת המשפט הצבאית, השונה במידת מה ממערכת המשפט האזרחית. לפיכך, בבחירת עורך דין תביעות משרד הביטחון, יש לוודא כי הוא בקיא בנבכי הדין הצבאי ומכיר היטב את אופן פעולתו של המשרד. רק כך יוכל עורך הדין לספק ללקוח ייצוג הולם ומקצועי, המותאם לנסיבות הספציפיות של מקרהו.

 

דוגמאות למקרים שבהם מטפל עורך דין תביעות משרד הביטחון

עורכי דין המתמחים בתביעות נגד משרד הביטחון מטפלים במגוון רחב של נושאים, אך בין המקרים הנפוצים ניתן למנות בקשות להכרה כנפגע צה"ל או כנכה צה"ל, תביעות לפיצויים בגין אירועים שהתרחשו במהלך השירות הצבאי, וכן תביעות פליליות הנוגעות לעבירות שבוצעו בזמן השירות, גם אם הוא הסתיים זה מכבר. בכל מקרה, ההתנהלות העצמאית אל מול משרד הביטחון אינה מומלצת, ועדיף תמיד לפנות תחילה לקבלת ייעוץ מקצועי. כך ניתן יהיה לגבש את הדרך הנכונה לפעולה, ולהעריך נכונה את ההשלכות האפשריות של המקרה על העתיד.

לבחור את עורך הדין המתאים לתביעות מול משרד הבטחון

בישראל, מדינה רבת מלחמות וסכסוכים, לצערנו ישנם לא מעט הלומי קרב ונפגעי פעולות איבה. במציאות זו, התמחותם של עורכי דין בתביעות מול משרד הביטחון היא כמעט בגדר הכרח. עורך דין תביעות משרד הביטחון יידע כיצד לנווט בין המחלקות והמנגנונים השונים, ויוכל לפעול ביעילות לקידום האינטרסים של הלקוח. הוא גם יוודא כי הפניות והתביעות מטופלות במהירות הראויה, וימנע התמשכות בלתי נחוצה של ההליכים בשל סחבת או התנהלות איטית של פקידי המשרד. משרד עורכי הדין ורון יורם ושות' באשקלון מציע סיוע משפטי מנוסה ומקצועי בתביעות מול משרד הביטחון, תוך הקפדה על מתן ייעוץ פרטני ומותאם אישית לנסיבותיו הייחודיות של כל לקוח. אם גם אתם מתמודדים עם סוגיה מול משרד הביטחון, אל תהססו לפנות למשרד לקבלת הכוונה מקצועית שתסייע לכם להגן על זכויותיכם.